Skoleåpning 2024/25

For to uker siden var det skolestart på KVN, og vi fikk gleden av å ønske gamle og nye elever velkommen til et nytt skoleår. For noen var det helt nytt, for andre var dette kjent. Mange møtte sine venner igjen og det var gleder i gangene. 

Tradisjon tro, selv med regn og litt kaldere temperatur enn fjoråret, ble det arrangert konkurranse i Bjørndalen. Denne dagen er en herlig dag fylt med konkurranser for å skape samhold, glede og inspirasjon blant elevene. Bli kjent med nye elever og bli enda bedre kjent med de du allerede kjenner. 

Samarbeid og vennskap er nøkkelen til et godt skolemiljø. Det er viktig å ha et godt miljø som tar imot nye elever og prøver å hjelpe de å finne seg tilrette. Å møte lærerne utenfor studiehverdagen er viktig for å knytte bånd og føle seg komfortabel med lærerne i en uformell setting. 

Gjennom aktivitetene i Bjørndalen var det en gyllen mulighet til å bli kjent med ksolen, danne nye vennskap og styrke allerede eksisterende forhold. Vi gleder oss til et skoleår fylt med læring, utvikling og uforglemmelige opplevelser. 

Siste innlegg

Plakat for bistandsløp med grønn bakgrunn og tre bilder med teksten "Vi løper for en bærekraftig framtid"
Bistandsløp 2026
Tre elever som sitter rundt og ser på en pc. På gulvet ligger det to målebånd i to forskjellige farger
Droneprogrammering på Vitensenter Nordland
f51daab3-c653-4cff-9e47-470d37098bd0
Ung MOTivator-samling på Dønna
Elever som står på en fotballbane og hører på en voksen som forklarer noe til de
Indisk besøk i undervisning